EMA: pod koniec stycznia możliwa autoryzacja szczepionki AstraZeneca

0
642
szczepionka astrazeneca
Fot. WKYC.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pod koniec stycznia jest możliwa autoryzacja w Unii szczepionek przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca – poinformowała szefowa Europejskiej Agencji Leków Emer Cooke. “Po otrzymaniu dodatkowych danych oczekujemy, że AstraZeneca złoży w przyszłym tygodniu wniosek w tej sprawie. Konkluzje możliwe są pod koniec stycznia, ale to oczywiście będzie zależeć od zawartości danych, które otrzymamy i postępów w ich ocenianiu” – dodała dyrektor wykonawcza podczas wideokonferencji.  

AstraZeneca pracuje nad szczepionkami we współpracy z Uniwersytetem w Oksfordzie. Umowa, którą Komisja Europejska podpisała z firmą w imieniu unijnych krajów, przewiduje dostawy do 400 milionów dawek szczepionek. Najpierw ma to być 300 milionów dawek z możliwością dokupienia kolejnych stu milionów.

Jako pierwsza autoryzację szczepionek w Unii uzyskała firma Pfizer i BioNTech, która wraz z dziś wynegocjowaną umową ma dostarczyć 600 milionów dawek do krajów członkowskich. Drugą firmą, która może wprowadzać do obrotu swój preparat jest Moderna. Kontrakt przewiduje dostawy 160 milionów dawek. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!