USA: nowe dane nt. bezrobocia

Wiadomości USA

0
884
bezrobocie
wistv.com/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba etatów spadła w grudniu o 140 tys. To pierwszy jej spadek od kwietnia. Średnio prognozowano, że przybędzie 50 tys. nowych miejsc pracy. Stopa bezrobocia pozostała na poziomie 6,7 proc. 

W lutym 2020 r., czyli tuż przed kryzysem, wynosiła ona zaledwie 3,5 proc. i była najniższa od ponad pół wieku. Szacuje się, że z powodu pandemii na wiosnę straciliśmy około 22 mln miejsc pracy, wciąż brakuje 10 mln. Pogorszenie sytuacji na rynku pracy w grudniu było związane z kolejną falą pandemii oraz restrykcjami wprowadzanymi na poziomie stanowym i lokalnym. 

787 tysięcy nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych wpłynęło do stanowych departamentów pracy w tygodniu kończącym się 2 stycznia. Była to liczba niższa o 13 tysięcy w porównaniu z tygodniem poprzedzającym ostatnie wyniki, poinformował amerykański Departament Pracy. Najwięcej wniosków o zasiłek dla bezrobotnych złożyli mieszkańcy stanów Kolorado i Kansas.

Największy spadek osób pobierających o pomoc finansową od państwa odnotowano w Illinois – 63 tysiące. Według danych Departamentu Pracy, pomoc federalną z tytułu utraty zatrudnienia otrzymuje obecnie 5 milionów 72 tysiące mieszkańców USA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!