Włochy – koronawirus: nowe środki bezpieczeństwa

Wiadomości Włochy

0
185
Włochy koronawirus COVID-19

Rekordowa liczba nowych przypadków

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa we Włoszech premier Giuseppe Conte dekretem zaostrzył obowiązujące środki bezpieczeństwa. Dziś w Italii zanotowano kolejną rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia patogenem – blisko 12 tysięcy.

Włochy chcą uniknąć lockdownu

Przedstawiając dekret włoski premier powiedział, że jego celem jest uniknięcie wprowadzenia lockdownu w całym kraju. Przyrzekł, że przedsiębiorcom zostaną wyrównane straty, które poniosą w wyniku wprowadzenia środków bezpieczeństwa. Od jutra bary będą zamykane o 18.00. Restauracje mogą być otwarte do północy, ale przy stole nie może zasiadać więcej niż sześć osób.

Lokalne władze z nowym prawem

Lokalne władze otrzymały prawo wprowadzenia zakazu poruszania się po 21.00, a także innych – nieprzewidzianych w dekrecie – obostrzeń. Również o 21.00 mają się zamykać sale gier hazardowych i zakładów bukmacherskich. Nie można organizować kongresów i targów. Premier Giuseppe Conte zaapelował, by – jeśli to możliwe – pracować z domu. Szkoły, siłownie i baseny będą nadal otwarte.

Do tej pory we Włoszech przedłużono stan wyjątkowy do końca stycznia 2021 roku, wprowadzono również obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu w całym kraju. W Kampanii 31 października w nocy będzie obowiązywać godzina policyjna, ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Halloween.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!