Papież wezwał do modlitwy za misjonarzy

Wiadomości Watykan

0
124
Papież Franciszek Chicago
Vatican Media/www.vaticannews.va

Dziś w kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny

Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański wezwał wiernych, aby modlili się za misjonarzy. Dziś w Kościele obchodzony jest 94. Światowy Dzień Misyjny.

Papież dziękował Bogu za uwolnienie misjonarza, księdza Pier Luigi Maccalliego. Przypomniał, że ksiądz Maccalli został porwany dwa lata temu w Nigerii. “Cieszmy się, ponieważ razem z nim zostali uwolnieni inni zakładnicy” – powiedział Franciszek. Poprosił o modlitwę za misjonarzy i za katechistów, ale również za tych, którzy są prześladowani i porywani w różnych częściach świata.

Papież Franciszek nawiązał też do słów dzisiejszej ewangelii – “Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Zaznaczył, że w tym zdaniu Jezusa jest nie tylko pokazanie różnicy między polityką a religią. “Widzimy także wyraźne wskazania dla wierzących wszystkich czasów, także dla nas dzisiaj. Płacenie podatków i przestrzeganie prawa jest obowiązkiem obywateli. Jednocześnie konieczne jest przyznanie Boga pierwszeństwa w życiu człowieka i w historii” – powiedział Franciszek.

Modlitwa o pokój

Papież prosił również o modlitwę o pokój w Libii i życzył zebranym na placu świętego Piotra dobrej niedzieli i smacznego obiadu.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!