Illinois: ostrzeżenie przed fałszywymi punktami testów COVID-19

0
1005
covid test koronawirus
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W związku z dużym zapotrzebowaniem na testy COVID-19 w Chicago i okolicach, eksperci medyczni i urzędnicy państwowi ostrzegają konsumentów przed fałszywymi punktami badań. Wiele z nich nie spełnia podstawowych warunków sanitarnych i nie informuje pacjentów o prawdziwych wynikach testów. Kilka firm oferujących usługi testowania na COVID-19 otrzymało już nakaz zamknięcia swoich punktów, a w przypadku działalności laboratorium Doctors Clinical Laboratory Inc. z Illinois, sprawa trafiła do sądu stanie Minnesota.

Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois, dr Ngozi Ezike radzi mieszkańcom naszego stanu, aby zwracali uwagę na podejrzane ośrodki badawcze. „Niestety są tacy, którzy wykorzystują te trudne czasy w oszukiwaniu ludzi. Więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do miejsca testowania, zadaj kilka pytań. Z jakiego laboratorium korzysta firma testująca osoby czy kiedy otrzymasz wyniki i od kogo?” – powiedziała dr Ngozi Ezike. 

Oto kilka wskazówek, które pomogą ustalić, jakie punkty testowania są legalne i ochronią przed oszustwami:

1. Jeśli to możliwe, zacznij od sponsorowanych przez stan witryn internetowych, w tym Departamentu Zdrowia Publicznego Stanu Illinois, gdzie można znaleźć informacje o legalnych punktach badań. 

2. Zapytaj o nazwę dokładnego testu, który jest wykonywany i czy test został zatwierdzony przez federalną Administrację ds Żywności i Leków (FDA). Poproś także o nazwę laboratorium, które będzie przetwarzać test i czy ma ono odpowiedni certyfikat.

3. Zapytaj kiedy wyniki będą dostępne i jak zostaną przekazane oraz dowiedz się o numer telefonu i do kogo możesz zadzwonić w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących wyników badań.

4. Konsumenci powinni zachować ostrożność, jeśli witryna żąda płatności gotówką lub kartą kredytową w celu przeprowadzenia testu. 

5. Nie idź do punktu badań gdzie nie są akceptowane ubezpieczenia. 

6. Sprawdź standardy BHP. Zwróć uwagę czy pracownicy punktu dezynfekują ręce, zmieniają rękawiczki między każdym pacjentem i czy noszą maski medyczne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!