Chiny – pandemia: polityka „zero tolerancji”

0
492
Chiny koronawirus zakażenia COVID-19
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Bez tzw. polityki „zero tolerancji” wobec Covid-19 w Chinach mogłoby być dziennie nawet 630 tysięcy przypadków zakażenia Covid-19 – uważają naukowcy z Uniwersytetu Pekińskiego. Chińscy matematycy przeanalizowali dane dotyczące pandemii na świecie i stworzyli model wzrostu zakażeń w Chinach.

W Chinach realizowana jest tzw. polityka „zero tolerancji” wobec Covid-19. Wszystkie osoby przybywające do Chin z zagranicy przechodzą scentralizowaną kilkutygodniową kwarantannę. Władze ściśle kontrolują podróże wewnątrz kraju, a w miastach z zaledwie kilkoma przypadkami zakażeń wprowadzane są restrykcje pandemiczne, a nawet lockdowny.

Zdaniem chińskich naukowców gdyby Chiny poluzowały politykę „zero tolerancji” obecnie miałyby około 630 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie. Do stworzenia modelu wykorzystano dane z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Izraela. W ciągu ostatniej doby w liczących ponad miliard 400 milionów mieszkańców Chinach stwierdzono 23 przypadki zakażenia Covid-19. Wciąż nie ma jednoznacznych odpowiedzi dotyczących przyczyn pandemii. Wielu naukowców zwraca jednak uwagę, że do rozprzestrzenienia się patogenu mógł przyczynić się brak transparentności chińskich władz na początku pandemii. Wirus po raz pierwszy został wykryty w chińskim mieście Wuhan już w listopadzie 2019 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!