Koronawirus – coraz gorsza sytuacja w Europie

0
167
covid europa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Austria wprowadza od poniedziałku całkowity lockdown w kraju. Takiego rozwiązania nie wykluczają też inne państwa w regionie. Wszystko wobec szybko rosnącej liczby zakażeń w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie Europa jest obecnie epicentrum pandemii koronawirusa.

Austria jest pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na całkowity lockdown. Ma on potrwać 20 dni, ale jeśli sytuacja poprawi się wcześniej, to możliwe jest zdjęcie restrykcji. Od poniedziałku w Austrii lockdown obowiązuje wszystkie osoby niezaszczepione.

Wobec szybkiego wzrostu zakażeń lockdownu nie wykluczają także Niemcy. “Prawda jest taka, że szczepionki nie zahamują szybko przyrostów. Potrzebujemy zatem ograniczyć kontakty między ludźmi. Wprowadziliśmy już część restrykcji, ale w mojej ocenie potrzebne są następne, w pierwszej kolejności lockdown dla niezaszczepionych” – mówił minister zdrowia Niemiec Jens Spahn.
Najgorsza sytuacja w Europie jest teraz nie tylko w Niemczech i w Austrii, ale także w Rosji, w Czechach i na Węgrzech.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 136 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 256 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!