Chicago: 30. parada Magnificent Mile Lights Festival już w ten weekend

0
454
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W sobotę 20 listopada odbędzie się 30. parada Magnificent Mile Lights Festival. O 5:30 po południu wzdłuż Michigan Avenue w Chicago zaświeci się ponad milion światełek, a po przejściu uroczystego korowodu pojawi się Święty Mikołaj. Parada ruszy od skrzyżowania ulic Michigan Avenue i Oak Street, a zakończy przy Wacker Drive. Dwudniowe obchody rozpoczęcia sezonu świątecznego zakończy pokaz fajerwerków, który będzie miał miejsce w sobotę o godzinie 6:55 wieczorem przy DuSable Bridge na Michigan Avenue na rzece Chicago River. 

Dzień wcześniej, w piątek 19 listopada na Centennial Plaza przy 410 North Michigan Avenue, na chicagowskiej choince zabłysną świąteczne lampki. 

Organizatorzy przypominają, że w związku z paradą ograniczony zostanie ruch samochodów w centrum miasta. Rekomendują korzystanie z publicznych środków transportu CTA i Metra. Ten ostatni przewoźnik oferuje w sobotę całodniowy karnet na przejazdy koleją w wysokości 7 dolarów, a dzieciom do lat 11 za darmo.  Organizatorzy proszą także wszystkich uczestników Festiwalu Światła o przestrzeganie zasad sanitarnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!