Czechy: kontrole w klubach nocnych w Pradze dot. obowiązujących restrykcji

0
Fot. vlada.cz

Czeska policja prowadzi w ten weekend masowe kontrole w klubach nocnych i barach. Funkcjonariusze wraz z inspektorami sanitarnymi sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia.

W nocy z piątku na sobotę skontrolowano około pół tysiąca osób bawiących się w klubach w centrum Pragi. Rzeczniczka praskiej policji Eva Kropaczova przekazała, że najczęstszym przewinieniem wśród gości był brak wymaganego zaświadczenia o szczepieniu lub przechorowaniu COVID-19 bądź brak negatywnego wyniku testu.

W kilku przypadkach stwierdzono uchybienia ze strony właścicieli lokali. Było to między innymi przekroczenie dozwolonej liczby gości, niedostateczne odległości między stolikami oraz łamanie zakazu tańca w klubach.

Podczas nocnej akcji ukarano mandatami ponad czterdzieści osób. Łączna wysokość kar przekroczyła 20 tysięcy koron, czyli ponad 3,5 tysiąca złotych. Pięć spraw skierowano do dalszego postępowania.

Służby sanitarne w asyście policji będą dziś kontynuować działania w centrum Pragi. Eksperci podkreślają, że największy odsetek osób zakażonych w Czechach stanowią obecnie osoby młode, które nie są zaszczepione i które prowadzą aktywne życie towarzyskie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!