Facebook odpiera zarzuty prezydenta USA J.Bidena

1
432
Facebook
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Facebook odpiera zarzuty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, który mówił o tragicznych skutkach siania dezinformacji przez media społecznościowe.

Prezydent stwierdził, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat szczepionek przynosi ofiary śmiertelne. Biały Dom wezwał też firmy technologiczne do walki z dezinformacją w sprawie szczepionek na koronawirusa. 

Facebook w odpowiedzi oświadczył, że podejmuje “wysiłki zmierzające do ukazywania faktów” i w rzeczywistości ratują one życie. W serwisie ponad dwa miliardy osób miały zetknąć się z wiarygodnymi informacjami o COVID-19 i szczepionkach. To – według Facebooka – więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu w Internecie. “Nie będziemy rozpraszać się oskarżeniami, które nie znajdują odzwierciedlenia w faktach” – dodała firma w oświadczeniu.

Przed odlotem helikopterem Marine One na weekend do ośrodka Camp David, Joe Biden został zapytany, jakie jest jego przesłanie w sprawie dezinformacji na temat szczepień na Facebooku i innych platformach społecznościowych. “Oni zabijają ludzi. Jedyna pandemia z jaką mamy do czynienia, występuje wśród niezaszczepionych” – powiedział prezydent USA.

Podobną opinię wyraziła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. “Ludzie w naszym kraju umierają z powodu dezinformacji, ponieważ rezygnują z zaszczepienia się – młodzi, starsi, dzieci. Takie są skutki dezinformacji” – mówiła Jen Psaki. Dodała, że większość nieprawdziwych informacji o szczepionkach generuje kilkanaście kont w mediach społecznościowych i wyraziła przekonanie, że firmy technologiczne powinny im to uniemożliwić. Rzeczniczka Białego Domu powiedziała, że Rosja i Chiny, promując własne szczepionki, celowo rozpowszechniają informacje podważające zaufanie do zachodnich szczepionek poprzez wyolbrzymianie potencjalnego ryzyka ich skutków ubocznych

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Biden chyba nie bardzo wie co mówi. To w dużej mierze dzięki Facebook (oraz innym mediom społecznościowym i tradycyjnym) Biden jest prezydentem. Zablokowano informacje na temat interesów Huntera i ew. korzyści jakie uzyskała cała rodzina Bidenów z tego, że Joe Biden pełnił funkcje viceprezydenta. I wszystko to zrobiły media. Czyżby nie chciał się starać o drugą kadencję?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!