WHO – COVID-19: sytuacja na świecie bardzo zła

0
244

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że w ostatnich dniach znacząco pogorszyła się sytuacja pandemiczna. Liczba nowych zakażeń koronawirusem jest prawie najwyższa od początku pandemii.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus mówił podczas wideokonferencji, że sytuacja na świecie jest znów bardzo niepokojąca. “Tygodniowa liczba nowych zakażeń podwoiła się w ciągu dwóch miesięcy. Jest już niemal najwyższa od początku pandemii” – podkreślił szef WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, aby niezależnie od tempa szczepień nadal stosować wszystkie zalecenia sanitarne, w tym myć ręce, nosić maski i utrzymywać dystans społeczny.

Najgorsza na świecie sytuacja jest w Indiach, gdzie wirus rozchodzi się najszybciej. Wysoki poziom zachorowań i zgonów utrzymuje się w Brazylii i w wielu krajach Europy. Niemiecka kanclerz Angela Merkel przyznała, że sytuacja w jej kraju jest “bardzo poważna”.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 988 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 139 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!