Chicago – Obama Presidential Center: niedługo rozpoczną się prace budowlane

0
Obama Center
https://www.obama.org/the-center/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rozpoczynają się prace związane z budową Obama Presidential Center. W środę gubernator J.B. Pritzker i burmistrz Lori Lightfoot w Jackson Park ogłosili, że prace ruszą jeszcze w tym roku.

Fundacja Obamy opublikowała na Twitterze wiadomość od byłego prezydenta Baracka Obamy. Czytamy w niej: „Michelle i ja jesteśmy podekscytowani, że jesteśmy o krok bliżej od otwarcia centrum w południowej części Chicago. Mamy nadzieję, że zrewitalizuje ono tę część miasta. „Nie mogę się doczekać, aby chwycić za kask i łopatę i oficjalnie rozpocząć budowę jesienią w Jackson Park”- dodał Barack Obama.

„Według naszych przewidywań, po wybudowaniu, centrum przyciągnie co roku 700 tys. ludzi do South Side i wygeneruje wpływ w wysokości 3,1 miliarda dolarów” – powiedział Marty Nesbit z zarządu Fundacji Obamy.

Lori Lightfoot podkreśla, że miasto inwestuje w społeczności, które tego potrzebują:

„Poprzez tworzenie miejsc pracy, poprawę infrastruktury i nie tylko, te inwestycje i rozwój gospodarczy przyniosą zmianę, na jaką zasługują czarnoskórzy i latynoscy mieszkańcy” – powiedziała.

Miejsce, w którym ma powstać Centrum znajduje się niedaleko od miejsca, w którym urodziła się i wychowała Michelle Obama oraz gdzie mieszkała rodzina byłego prezydenta przed przeprowadzką do Białego Domu.

Centrum ma gromadzić młodych ludzi, doprowadzić do rozwoju mieszkalnictwa przystępnego cenowo, zwiększyć zatrudnienie i turystykę. Powstaną tam też nowe obiekty sportowe, a w otoczeniu będzie więcej tras rowerowych i spacerowych, kosztem dróg dla samochodów. Centrum stworzy też tysiące nowych miejsc pracy.

Grupa mieszkańców sprzeciwia się temu projektowi. Protect Our Parks złożył federalny pozew w celu powstrzymania budowy Centrum Obamy. Społecznicy twierdzą, że chcą chronić historyczne i cenne przyrodniczo miejsce przed degradacją. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!