EMA autoryzowała szczepionki Johnson i Johnson

0
336
Johnson & Johnson
Fot. The Indian Express
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Europejska Agencja Leków autoryzowała szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson. To jeszcze nie oznacza końca procedur, bo ostateczną decyzję o zatwierdzeniu i dopuszczeniu preparatów na unijny rynek musi podjąć Komisja Europejska. Bruksela zapowiedziała, że zrobi to niezwłocznie. 

Unijna agencja uznała, że szczepionki amerykańskiego koncernu są bezpieczne i skuteczne i mogą być podawane osobom powyżej 18 roku życia. 

Umowa z firmą Johnson i Johnson przewiduje dostawy do Unii do 400 milionów dawek szczepionek. Połowa ma być dostarczona jeszcze w tym roku.

Szczepionki tego koncernu podawane są w jednej dawce i można je przechowywać w lodówce. Tym różnią się one od szczepionek firm, które wcześniej uzyskały autoryzację w Unii, czyli BioNTech i Pfizer, Moderny, oraz AstraZeneki. 

Pierwsze dawki wyprodukowane przez Johnson&Johnson mają dotrzeć do krajów członkowskich w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo jeszcze, czy w drugim kwartale wszystkie terminy zostaną dotrzymane. Z doniesień agencyjnych wynika bowiem, że koncern może mieć problemy z planowanymi dostawami. Komisja na razie tych informacji nie komentuje. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!