Chicago – HUD: wstrzymanie dofinansowania czynszów dla budynku mieszkalnego na południu miasta

0
529
HUD
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Federalny Departament Mieszkalnictwa i Zagospodarowania Przestrzennego (HUD) od marca wstrzymuje dofinansowanie czynszów przysługującym właścicielowi budynku przy 4624 South Ellis Avenue w Chicago. Powodem jest naruszenie przepisów miejskich.

Skargę w sprawie fatalnych warunków mieszkaniowych złożyli do chicagowskiego Departamentu Mieszkalnictwa mieszkańcy bloku. Od marca 2020 roku przeprowadzono 15 inspekcji budynku. Wszystkie zakończyły się ukaraniem właściciela nieruchomości mandatami. Inspektorzy miejscy stwierdzili m.in. uszkodzenia linii wodociągowej i zarobaczenie mieszkań. Przedstawiciel firmy Apex Chicago LLC, która od 2019 roku jest właścicielem 11-piętrowego budynku, zapewnia, że remonty są wykonywane sukcesywnie, a kompania wydała już na te cele ponad pół miliona dolarów. Nieruchomością zarządza Integra Affordable Management, z którą HUD zerwał już kontrakt na wykonywaniu usług. 

Federalny Departament Mieszkalnictwa i Zagospodarowania Przestrzennego dopłaca do każdego wynajętego mieszkania 70 procent czynszu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!