Premier Czech zapowiedział obowiązek testowania w firmach

0
288
fot. The Conversation
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Czech zapowiedział obowiązkowe testy na koronawirusa w firmach. Jutro tym tematem ma zająć się rząd. Andrej Babisz zmienił też zdanie w sprawie rosyjskiej szczepionki, którą chce stosować jeszcze zanim preparat zostanie zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków.

Andrej Babisz w wywiadzie dla telewizji CNN Prima News powiedział, że od przyszłego piątku testy na koronawirusa mają być obowiązkowe w firmach zatrudniających powyżej 250 osób. Czeski premier zagroził, że na przedsiębiorstwa niespełniające zasad związanych testowaniem będzie nakładana grzywna w wysokości do pół miliona koron, czyli ponad 86 tysięcy złotych.
Od jutra czeskie firmy, a także osoby samozatrudnione, będą mogły ubiegać się o refundację dobrowolnie przeprowadzanych testów. Państwo opłaci miesięcznie cztery testy na osobę.

Premier Andrej Babisz zapowiedział dziś także, że Czechy mogą rozpocząć podawanie rosyjskiej szczepionki Sputnik, jeśli zatwierdzi ja Państwowy Instytut Kontroli Leków. Szef czeskiego rządu po raz kolejny zmienił tym samym zdanie. Wcześniej utrzymywał, że Czechy nie będą szczepić Sputnikiem, dopóki preparat nie zostanie zarejestrowany przez Europejską Agencję Leków. List w sprawie dostaw szczepionki wystosował do prezydenta Rosji Władimira Putina prezydent Czech Milosz Zeman.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!