Chiny: sąd nakazał mężczyźnie wypłacenie byłej żonie odszkodowania za prace domowe

0
Fot. Twitter

Sąd w Chinach nakazał mężczyźnie zapłacić blisko 8 tysięcy dolarów odszkodowania swojej byłej żonie za prace domowe, które wykonywała podczas ich pięcioletniego małżeństwa.

Wang, gospodyni domowa, zażądała od męża odszkodowania w wysokości 24,700 dolarów po tym, jak w październiku złożył on pozew o rozwód w sądzie okręgowym w Pekinie. Wang powiedziała, że została sama, aby zająć się dzieckiem pary i domem, donosi państwowe radio China National Radio (CNR) .

W swoim orzeczeniu sąd nakazał mężowi zapłacić Wang około 7,700 dolarów jako „odszkodowanie za pracę domową” po równym podziale ich wspólnego majątku.  Wang otrzymała również opiekę nad synem i 300 dolarów miesięcznie alimentów.

Orzeczenie sądu w Pekinie jest pierwszym tego rodzaju wydanym na mocy nowego chińskiego kodeksu cywilnego, który według chińskiego rządu i ekspertów prawnych zapewni lepszą ochronę praw jednostek. 

Orzeczenie, o którym po raz pierwszy poinformowały lokalne media na początku lutego, stało się popularnym tematem w Weibo, chińskim odpowiedniku Twittera. Wiadomość od środy  została przeczytana ponad 500 milionów razy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!