USA: zielone światło od FDA dla szczepionki firmy Pfizer

Wiadomości USA

0
576
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków oświadczyła w piątek, że podejmie szybkie działania w celu sfinalizowania i wydania zezwolenia na awaryjne użycie szczepionki COVID-19 firmy Pfizer Inc.

FDA, czyli Federalna Administracja ds. Żywności i Leków zaaprobowała wczoraj szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Rządowy panel doradczy głosami 17 – 4 przy jednym głosie wstrzymującym się przyjął, że szczepionka przeciwko COVID-19 firmy Pfizer i jej niemieckiego partnera BioNTech wydaje się bezpieczna i skuteczna do stosowania w nagłych wypadkach u dorosłych i młodzieży w wieku 16 lat i starszych.

Kraj dzieli zaledwie krok od rozpoczęcia szerokiej kampanii szczepień przeciwko chorobie, która zabiła blisko 300 000 Amerykanów.

Szczepienia mogą rozpocząć się w ciągu kilku dni. Stan Illinois otrzyma w pierwszej dostawie 109 tys. dawek szczepionek.

Szczepionkę Pfizera zaaprobowano mimo pytań o reakcje alergiczne u dwóch osób, które otrzymały szczepionkę tej firmy na początku tygodnia w Wielkiej Brytanii. W przyszłym tygodniu FDA zajmie się szczepionką formy Moderna, następnie Johnson&Johnson. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!