USA: Kalifornia zaostrza restrykcje związane z Covid-19

Wiadomości USA

0
1093
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykański stan Kalifornia zaostrza restrykcje spowodowane pandemią koronawirusa. Od dziś na dużym obszarze stanu zostaną zamknięte kina, muzea, bary i salony fryzjerskie. Obostrzenia mają pomóc w zahamowaniu gwałtownego wzrostu liczby chorych. 

Tylko wczoraj w Kalifornii stwierdzono 30 tysięcy nowych infekcji, a liczba hospitalizowanych osób przekroczyła 10 tysięcy. Aż w pięciu regionach liczba wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii spadła poniżej 15%. Spowodowało to automatyczne wprowadzenie restrykcji polegających na zamknięciu różnego rodzaju punktów gastronomicznych i usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Dodatkowe restrykcje dotyczą największych aglomeracji Kalifornii – Los Angeles, San Francisco i San Diego. Łącznie dotkną one 27 milionów mieszkańców stanu i potrwają do świąt Bożego Narodzenia. 

Liczba przypadków koronawirusa rośnie prawie w całych Stanach Zjednoczonych. Tylko w ubiegłym tygodniu 1,3 miliona testów dało wynik pozytywny. W szpitalach z powodu Covid-19 przebywa już ponad 100 tysięcy osób. W grudniu w Stanach Zjednoczonych planowane jest rozpoczęcie szczepień na koronawirusa. W pierwszej kolejności mają je otrzymać pracownicy i podopieczni domów spokojnej starości oraz narażeni na Covid-19 pracownicy służby zdrowia. Dla wszystkich chętnych szczepionka ma być dostępna w maju-czerwcu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!