CPS: ostatni dzień wyboru trybu nauczania dla dziecka

Wiadomości Chicago

0
583
CPS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jeszcze do dzisiaj rodzice uczniów uczęszczających do chicagowskich szkół publicznych mogą wybrać w jakim systemie chcą, aby ich dzieci były nauczane. Możliwości są dwie: nauka zdalna lub w klasach. W przypadku wybrania nauki w klasach, rodzice będą mieli możliwość zmiany swojej decyzji w każdej chwili. W przypadku wybrania opcji zdalnego nauczania, zmiana decyzji będzie możliwa dopiero w kwietniu. 

W ubiegłym tygodniu kierownictwo chicagowskich szkół publicznych ogłosiło plan otwarcia placówek edukacyjnych w nowym 2021 roku. W pierwszej kolejności do klas mają wrócić przedszkolaki i dzieci specjalnej troski. Ma to nastąpić 11 stycznia. Dzieci z pozostałych klas szkół podstawowych mają przystąpić do zajęć 1 lutego, a uczniowie szkół średnich pozostaną na razie w domach do odwołania. Związki zawodowe nauczycieli chicagowskich szkół publicznych CTU są przeciwne nauczaniu dzieci w klasach. 

Szczegółowy plan otwierania chicagowskich szkół publicznych można znaleźć na stronie internetowej miejskiego departamentu nauki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!