Bank BMO Harris: program finansowy dla właścicieli biznesów

Wiadomości USA

0
BMO Harris Bank
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Bank BMO Harris, należący do kanadyjskiego Bank of Montreal ogłosił uruchomienie programu finansowego dla właścicieli biznesów, pochodzących z mniejszościowych grup rasowych  i społeczności lokalnych, najbardziej dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

W ciągu kolejnych 5 lat rozdysponowanych zostanie 5 miliardów dolarów. Wiadomo, że z tej kwoty 3 miliardy dolarów przeznaczonych zostanie na rewitalizację najuboższych dzielnic amerykańskich metropolii, a po 500 milionów dolarów na pożyczki dla właścicieli domów i biznesów. Nie wiadomo jaka część funduszy trafi na rynek chicagowski, na którym działa najwięcej, bo 40 procent, wszystkich lokalizacji BMO Harris w USA. 

Podobne programy pomocowe uruchomiły już wcześniej JPMorgan Chase (5lat-30 miliardów dolarów) oraz Fifth Third Bank (5lat-32 miliardy dolarów).

Według wrześniowych danych z Harvard University’s Opportunity Insights, od początku wybuchu pandemii koronawirusa w USA, na stałe zamkniętych zostało blisko 25 procent małych biznesów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!