USA: Joe Biden chce zmienić zarządzenia imigracyjne prezydenta Trumpa

Wiadomości USA

0
2556
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Joe Biden zamierza unieważnić wiele przepisów dotyczących polityki imigracyjnej ustanowionych przez prezydenta Donalda Trumpa. Administracja dotychczasowego prezydenta wiele uwagi poświęcała temu zagadnieniu. Działania Joe Bidena to zwrot o 180 stopni w stosunku do polityki jego poprzednika.

Prawdopodobnie Joe Biden i jego współpracownicy przywrócą program Deferred Action for Childhood Arrival – DACA, pozwalający grupie prawie 650 tysięcy nieudokumentowanych, młodych imigrantów, przebywać na terenie USA legalnie oraz zaprzestaną ograniczać możliwość migracji do Stanów Zjednoczonych dla obywateli kilku krajów Bliskiego Wschodu i Afryki, czyli zakończą tak zwany „Muslim ban”. Zostanie anulowana też polityka „Remain in Mexico” (pozostawać w Meksyku), która obecnie nakazuje osobom, które próbują przekroczyć południową granicę z USA pozostanie po meksykańskiej stronie granicy do czasu przesłuchania przez amerykański urząd imigracyjny.

Ponadto administracja Bidena będzie usiłowała zakończyć porozumienia z Hondurasem, Gwatemalą i Salwadorem, które nakazywały tym krajom przyjęcie osób, których wnioski o azyl zostały odrzucone przez USA. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!