USA: prawie 100 tysięcy przypadków koronawirusa

Wiadomości USA

0
901
USA koronawirus
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prawie 100 tysięcy przypadków koronawirusa wykryto minionej doby w Stanach Zjednoczonych. To rekord liczby zakażeń od początku pandemii. Prezydent Donald Trump zapewnia Amerykanów, że sytuacja wkrótce zacznie się poprawiać. Prognozy mówią jednak o dalszym wzroście zachorowań.

Łączna liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła już 9 milionów. Tylko wczoraj 97 tysięcy testów na Covid-19 dało wynik pozytywny, a liczba hospitalizacji wzrosła do 70 tysięcy. Niemal wszystkie stany notują wzrost zachorowań. Najgorzej jest w środkowej i północnej części kraju – w Dakocie Północnej i Południowej, Iowa, Montanie, Utah, Minnesocie i Wisconsin. 

Powołująć się na własne doświadczenia prezydent Donald Trump przekonuje Amerykanów, że zagrożenie nie jest poważne. „Jeśli złapiecie wirusa, to zachowajcie dystans. Potem Wam się poprawi, nabierzecie odporności i sprawa załatwiona” – mówi podczas wieców wyborczych. Tymczasem kandydat demokratów Joe Biden zarzuca prezydentowi, że przedstawia Amerykanom zbyt różowy obraz sytuacji i zwiększa zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
Od początku epidemii z powodu Covid-19 w Stanach Zjednoczonych zmarło prawie 230 tysięcy osób. Średnia liczba ofiar śmiertelnych utrzymuje się na poziomie około tysiąca dziennie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!