Koronawirus: liczba zakażonych na świecie to blisko 7 milionów

0
Koronawirus, informacje, statystyki, Chicago, USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie przekroczyła 400 tysięcy. Poinformowali o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii. Liczba zakażonych na świecie to 6 milionów 900 tysięcy. Wyleczyć udało się 3 miliony 300 tysięcy osób.

Spośród 400 tysięcy ofiar ponad jedna czwarta to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, gdzie zmarło 111 tysięcy osób.
W Wielkiej Brytanii liczba ofiar to 40 tysięcy. Najszybciej liczba zgonów rośnie w Brazylii, gdzie COVID-19 kosztował życie 35 tysięcy osób. To właśnie Ameryka Południowa jest teraz epicentrum pandemii, a trudna sytuacja panuje m.in. w Meksyku i w Peru.
W Indiach liczba zakażeń przekroczyła tę z Włoch i wynosi obecnie 246 tysięcy. Wirus szybko rozprzestrzenia się też w Iranie, gdzie pojawiły się w związku z tym obawy dotyczące możliwej drugiej fali zachorowań.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca noszenie masek we wszystkich miejscach publicznych, gdzie ryzyko przenoszenia wirusa jest duże. WHO przypomniała jednocześnie, że same maski nie uchronią od zakażeń, a podstawą jest też częste mycie rąk i przestrzeganie zasad dystansu społecznego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!