Polska: prezydent Andrzej Duda na spotkaniu wyborczym w Goździe na Mazowszu

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Plan budowy dróg, kolei i mostów przedstawił w Goździe na Mazowszu prezydent Andrzej Duda. Podczas spotkania z mieszkańcami przypomniał złożone pięć lat temu i zrealizowane obietnice, m.in. obniżenie wieku emerytalnego. Ubiegający się o reelekcję prezydent prosił też o poparcie przy urnach wyborczych.

Zdaniem głowy państwa wszyscy zasługują na podobny komfort życia. “Mieszkańcom metropolii i małych miejscowości gwarantuje to konstytucja” – tłumaczył prezydent. “Inwestycje zapewniają rozwój gospodarczy i dobrobyt” – podkreślał. Dlatego w ewentualnej następnej kadencji – jak zaznaczał – prezydent chciałby postawić na rozbudowę dróg, także lokalnych, budowę 20 mostów i modernizację kolei.
Prezydent Andrzej Duda mówił też, że nie ma wątpliwości dotyczących potrzeby budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. “To inwestycja o ogromnym znaczeniu dla tamtego regionu i naszego państwa. Ma znaczenie dla jego bezpieczeństwa i właśnie dlatego jest potrzebna”.
Prezydent mówił też o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Stwierdził, że ta inwestycja jest potrzebna, by Polska zrobiła skok rozwojowy. Podkreślał, że CPK zapewni nowe miejsca pracy, a w związku z jego powstaniem zostaną w Polsce wybudowane nowe linie kolejowe i drogi.
Podczas spotkania wyborczego prezydent podkreślał rolę świadczenia Rodzina 500 plus w kontekście troski państwa o dobro rodziny wychowującej dzieci. Jak zaznaczył, szczególną dbałość władzy o rodzinę nakazuje Konstytucja.

Ubiegający się o reelekcję z ramienia Zjednoczonej Prawicy prezydent Andrzej Duda powiedział, że jego plan to podniesienie jakości życia Polaków. “Żeby Polacy nie musieli wyjeżdżać za granicę, żeby nam młodzi nie emigrowali, żeby tutaj się kształcili, żeby tutaj rozpoczynali swoją pracę. żeby tutaj zakładali rodziny, żeby tutaj mieli dzieci, żeby tutaj te dzieci wychowywali – krótko mówiąc, żeby tutaj, na swojej ojcowiźnie, w Polsce byli, zostawali, tutaj się realizowali i tu pracowali, oczywiście dla swoich rodzin, ale także dla Polski”. 
Prezydent Andrzej Duda mówił w Goździe, że dziś mamy niepowtarzalną szansę na realizowanie ambitnych planów, które mają służyć następnym pokoleniom. “Żyjemy w wolnym kraju, który daje wszystkim możliwość godnego, dostatniego życia” – stwierdził. Jak dodał, sytuację materialną wielu rodzin poprawiły już program Rodzina 500 plus, podwyższenie płacy minimalnej czy wypłata trzynastej emerytury. Wsparcie państwa otrzymali m.in. uczniowie i seniorzy.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że całe państwo powinno być jednolicie rozwinięte i temu właśnie służą inwestycje rozpoczęte i planowane przez rząd. “Nasz plan to podniesienie jakości życia Polaków” – powiedział Andrzej Duda. “To dlatego stworzyliśmy Fundusz Dróg Samorządowych – po to, żeby dało się wszędzie dojechać; po to, żeby były godziwe warunki transportu i życia, także na terenach wiejskich. Dlaczego mają być bardzo dobre warunki życia tylko w wielkich miastach? To jest sprzeczne z polską konstytucją. Polska konstytucja wskazuje, że ma być państwo jednolicie rozwinięte. Ma być stworzona możliwość życia w każdym zakątku kraju, bo jest wolność wyboru miejsca zamieszkania i pracy” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Dodawał, że – w przeciwieństwie do wielu przeszłych pokoleń naszych rodaków – żyjemy w wolnej Polsce i mamy obowiązek tę dziejową szansę dobrze wykorzystać. “To jest ogromna wartość, z której dzisiaj ze wszystkich sił powinniśmy skorzystać – dla nich, dla przyszłych pokoleń, dla tych młodych, którzy za kilka, kilkanaście lat będą nas rozliczali z tego, co zrobiliśmy z tymi talentami, które Pan Bóg nam ofiarował, z tą wielką szansą, którą dla nas stworzył. Musimy ją wykorzystać i ja robię wszystko, żebyśmy my jako społeczeństwo i jako państwo tę szansę wykorzystali. To jest także kwestia tego, w jaki sposób działa głowa polskiego państwa i co wspiera” – zaznaczył.
Podczas wyborczego spotkania prezydent Andrzej Duda przypomniał o obniżeniu wieku emerytalnego trzy lata temu. Powiedział, że przed objęciem przez niego urzędu prezydenta wielu ludzi domagało się przywrócenia starych zasad przechodzenia na emeryturę. “To było rzeczywiście takie żądanie bardzo klarownie wyartykułowane. Ogromna to jest dla mnie satysfakcja. Ja złożyłem projekt ustawy zaraz po objęciu urzędu prezydenta i to w krótkim czasie udało się zmienić. Dzisiaj mamy tak, jak obiecałem, przywrócony poprzedni wiek emerytalny. Wielu ludzi odetchnęło z ulgą i mogło przejść na emeryturę” – mówił Andrzej Duda.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!