Pierwsza kobieta na stanowisku szefa chicagowskiej dywizji DEA

0
211
Fot. Fox 32 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Najwyższym rangą oficerem federalnej agencji do walki z narkotykami (DEA) w Chicago będzie Sheila Lyons. Pochodzi z Chicago i obejmuje stanowisko w trakcie swojej 31-letniej kariery w DEA.

Kończąc Uniwersytet Bradley planowała zostać prawnikiem, jednak szkoła prawnicza okazała się za droga i zaaplikowała o pracę w DEA, gdzie odnalazła powołanie jako analityk. W trakcie kariery pracowała w różnych miastach i krajach, będąc często jedyną kobietą w biurze. Teraz obejmuje funkcję w Chicago w czasie tzw. kryzysu fentanylowego.

Opioidy są główną przyczyną śmierci 18 – 45 latków. Lyons powiedziała, że celem numer jeden jej administracji jest “pokonać i zniszczyć” kartele dostarczające narkotyk do Stanów Zjednoczonych. Drugim jest edukacja na temat działania karteli wiążących fentanyl z innymi narkotykami w postaci pigułek. Właśnie dlatego DEA rozpoczyna kampanię “One Pill Can Kill/Jedna Pigułka Może Zabić”.

Lyons przyznaje, że kryzys stanowi wielkie wyzwanie, ale jest na nie gotowa. Mówi o sobie, że “jest typem osoby, która odmówi poddania się, jeśli istnieje nadzieja.”

Wiek emerytalny w DEA to 57 lat. Będąc w wieku 53 lat, Lyons planuje pozostać na stanowisku tak długo, jak będzie efektywna.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!