Chicago: obchody Dnia Świętego Patryka

0
323
Patryk
Fot. Enjoy Illinois
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W najbliższą sobotę w związku z obchodami dnia Świętego Patryka odbędzie się barwienie rzeki Chicago na zielono. Ulicami miasta przejdzie też tradycyjna parada. 

Historia Dnia św. Patryka w Chicago sięga ponad 175 lat wstecz. Irlandzka parada w Chicago odbyła się po raz pierwszy w 1843 roku i stała się oficjalnym wydarzeniem miejskim w latach 50. XX wieku. W 1962 roku dodano barwienie rzeki na kolor zielony i to wydarzenie szybko stało się jednym z najsłynniejszych wydarzeń w Chicago.

Barwienie rzeki Chicago na zielono rozpocznie się w sobotę 11 marca o godzinie 10 rano pomiędzy ulicami State i Columbus. Barwnik używany do farbowania wody jest przyjazny dla środowiska. Brzeg rzeki co roku wypełnia się tłumem mieszkańców chcących obserwować to widowisko. 

O godzinie 12.30 na ulicy Columbus Drive pomiędzy Balbo i Monroe rozpocznie się parada. Na czele parady co roku idzie najsłynniejszy irlandzki zespół The Shannon Rovers Irish Pipe Band. W korowodzie natomiast zobaczymy mieszkańców w zielonych strojach z irlandzkimi akcentami. 

Tego dnia irlandzkie bary wypełniają się gośćmi raczącymi się piwem często zabarwionym na zielony kolor, a chętni mogą wziąć udział w wycieczce statkiem po zabarwionej na zielono rzece.

W niedzielę natomiast odbędą się dwie kolejne parady: South Side Irish Parade i Northwest Side Irish Parade. Obchody będą widoczne również w dzielnicach Chicago i na przedmieściach. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!