EPA: od 2024 roku benzyna z wyższą zawartością etanolu będzie sprzedawana przez cały rok w 8 stanach

0
276
Fot. Iowa Renewable Fuels Association
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Począwszy od 2024 roku benzyna z wyższą zawartością etanolu będzie prawdopodobnie sprzedawana przez cały rok w ośmiu stanach Środkowego Zachodu. Taką propozycję przedstawiła federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA).

Jest to zwycięstwo branży biopaliwowej, która od lat naciskała na dopuszczenie do sprzedaży w okresie letnim benzyny z dodatkiem 15 procent etanolu (obecnie większość paliw na stacjach w USA posiada do 10 proc. etanolu). Do tej pory odmawiano wydania na to zgody ze względu na obawy, że pogorszy to jakość powietrza w okresie upałów. 

Zgodnie z propozycją EPA, wyższe mieszanki mogłyby być sprzedawane w Iowa, Illinois, Minnesota, Missouri, Nebraska, Ohio, Dakocie Południowej i Wisconsin.  

Kwestia sprzedaży benzyny z wyższą zawartością etanolu jest szczególnie ważna w stanach Środkowego Zachodu, skąd pochodzi większość uprawianej kukurydzy. Blisko 40 procent zbiorów jest wykorzystywane do produkcji etanolu. Propozycja EPA zwiększy popyt na kukurydzę, a co za tym idzie wzrośnie także jej cena w punktach skupów.  

Agencja Ochrony Środowiska zapowiedziała, że przeprowadzi przesłuchania w sprawie udzielenia zgody na sprzedaż wyższych mieszanek paliwowych pod koniec marca lub na początku kwietnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!