Chicago: Wells Fargo Bank przejął kontrolę nad hotelem JW Marriott

0
211
Fot. costar.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wells Fargo Bank przejął kontrolę nad 610-pokojowym hotelem JW Marriott Chicago za blisko 251 milionów dolarów. Według Illinois Foreclosure Listing Service, właściciel z Orlando, firma Estein USA, od zeszłego lata nie spłaciła 203 milionów dolarów pożyczki związanej z nieruchomością przy 151 West Adams Street. Kwota należna ostatecznie wzrosła do 243 milionów dolarów. Jako powiernik pożyczki Wells Fargo złożył w zeszłym roku pozew o przejęcie nieruchomości. 

Hotel został otwarty w 2010 roku, wkrótce po tym, jak deweloperzy zaczęli przekształcać starzejące się biurowce w dzielnicy Financial District w hotele. Według danych CoStar, w 2019 roku, zyski z wynajmu hoteli w tym okręgu wyniosły 22 miliony dolarów. Po wybuchu pandemii koronawirusa i ograniczeniu działalności biznesowej wynikającej z tego faktu, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku branża odnotowała straty w wysokości ponad 6 milionów dolarów.

Wells Fargo Bank, które stara się przejąć na podobnych zasadach inny hotel w centrum miasta Palmer House Hilton, poinformowała, że JW Marriott będzie nadal zarządzał nieruchomością do czasu znalezienia nowego właściciela.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!