Prezydent USA Joe Biden z wizytą w Chicago

0
196
Joe Biden
Fot. Spectrum News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden dzisiaj złoży wizytę w Chicago i okolicach – podaje Biały Dom. Prezydent ma przylecieć o godzinie 11 przed południem na lotnisko Chicago O’Hare. Tym razem prezydent zostanie przywitany przez przez przewodniczącą rady powiatu Cook Toni Preckwinkle. Zazwyczaj prezydenta wita burmistrz Chicago, jednak tym razem Lori Lightfoot przebywa w stanie Teksas.

Prezydent ma w planach odwiedzić jedno z rodzinnych gospodarstw w miejscowości Kankakee, na dalekich południowych przedmieściach Chicago. Tam będzie rozmawiał na temat inwazji Rosji na Ukrainie i jej wpływu na zasoby i wzrost cen żywności. Oczekuje się, że prezydent Biden poda szczegóły wsparcia lokalnych gospodarstw, tak aby zmniejszyć koszty produktów. Do prezydenta później ma dołączyć gubernator stanu Illinois J.B Pritzker. 

Po południu prezydent pojedzie do kompleksu kongresowego McCormick aby wziąć udział w 40 Międzynarodowej Konwencji Związków Zawodowych Pracowników Branży Elektrycznej. 

Joe Biden ma zakończyć swoją wizytę na zbiórce charytatywnej partii Demokratycznej (DNC) blisko McCormik i opuścić miasto wieczorem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!