Chicago: burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła plan dot. walki z przemocą ze względu na płeć

1
251
Lori Lightfoot
Fot. NBC News Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła w poniedziałek, że uruchamia pierwszy miejski strategiczny plan dotyczący walki z przemocą ze względu na płeć i handlem ludźmi. Na tę inicjatywę przeznaczonych zostanie 25 milionów dolarów.

Pieniądze przekazane zostaną na pomoc finansową w nagłych wypadkach, usługi prawne, mieszkania, usługi dla młodych ludzi, którzy doświadczają przemocy lub są jej świadkami w domu, oraz na działania w zakresie edukacji prewencyjnej. W biurze burmistrz zostanie utworzone także nowe stanowisko dyrektora strategii i polityki dotyczącej przemocy ze względu na płeć.

Wszystkie miejskie departamenty i agencje będą zaangażowane w plan, w tym Departament Policji Chicago. CPD nie otrzyma jednak żadnych pieniędzy z wyznaczonych 25 milionów dolarów.

W zeszłym roku, podczas szczytu pandemii COVID-19, drastycznie wzrosła liczba przypadków przemocy ze względu na płeć. 

W 2020 roku z infolinii ds. przemocy domowej w stanie Illinois,  skorzystało ponad 28 tysięcy osób, o 16 procent więcej w porównaniu z 2019 rokiem. 39 procent połączeń pochodziło z Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

1 KOMENTARZ

  1. Przemoc ze wzlędu na płeć. Bardzo “modne” obecnie hasło. Nieistotne jest, że we wrześniu b.r. zastrzelono już w Chicago 89 osób i dodatkowo ok. 400 zostało postrzelonych. Władze stanu i Chicago na czele z gubernatorem i z panią burmistrz traktują to jako nową “normalność” i nikt się tym nie przejmuje. Ciągle kręcą i udzielają wymijających odpowiedzi. Poza nielicznymi wyjątkami mieszkańcy Chicago nadal są w stanie “permanentnej śpiączki”. Pytanie czy obudzą się przed całkowitym upadkiem miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!