Illinois – ubezpieczenia zdrowotne: kolejny okres rejestracji w systemie Obamacare

0
609
Affordable Care Act Obamacare ubezpieczenia
Fot. aanp.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Mieszkańcy Illinois, którzy nie wykupili ubezpieczenia zdrowotnego w listopadzie i grudniu, mają drugą szansę na rejestrację w systemie Obamacare. Zwykle, osoby które chcą kupić ubezpieczenie w ramach Affordable Care Act po upływie wyznaczonego terminu, muszą mieć kwalifikujący ich do tego powód, taki jak na przykład utrata pracy lub rozwód.

Joe Biden w swoim niedawnym dekrecie ogłosił jednak, że uruchamia kolejny okres rejestracji, który potrwa od 15 lutego do 15 maja. Prezydent chce w ten sposób dać szansę Amerykanom na wykup ubezpieczenia zdrowotnego w czasie pandemii bez żadnych dodatkowych obostrzeń.

W Illinois, w listopadowo-grudniowych zapisach, zarejestrowało się nieco ponad 291 tysięcy mieszkańców naszego stanu. Plany ubezpieczeniowe w Illinois w ramach Obamacare oferowane są przez osiem firm. Osoby mogą wybierać między programami na poziomie złotym, srebrnym i brązowym. Plany złote oferują wysokie miesięczne składki, ale niższe koszty, gdy dana osoba potrzebuje opieki lekarskiej, podczas gdy plany brązowe mają niższe składki miesięczne, ale wyższe koszty, gdy wymagana jest opieka. Plan srebrny to wybór pomiędzy wspomnianymi wcześniej opcjami.

Według Kaiser Family Foundation, około 404 tysiące osób w Illinois nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, ale kwalifikuje się do Obamacare.  Fundacja szacuje również, że z osób tych 51,300 kwalifikuje się do dotacji tak dużych, że mogliby otrzymać plany brązowe bez miesięcznych kosztów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!