Związek Nauczycieli w Chicago publikuje listę żądań przed ponownym otwarciem szkół

Wiadomości Chicago

0
CTU Chicago nauczyciel
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Związek Nauczycieli w Chicago (CTU) po raz pierwszy publikuje listę żądań przed ponownym otwarciem szkół publicznych w mieście. Wśród nich jest odrzucenie przez CTU nauczania symultanicznego – w którym nauczyciele instruują uczniów w salach lekcyjnych i zdalnie w tym samym czasie. Nauczyciele domagają się też skrócenia czasu nauki zdalnej o jedną godzinę dziennie. Proponują również, by szkoły otwierać w przypadku, gdy wyniki testów na obecność koronawirusa w szkole nie przekroczą 3 procent. 

Niektóre z żądań prawdopodobnie zostaną natychmiast odrzucone przez władze miejskie. Te uważają, że to do nich należy decyzja, w jaki sposób i kiedy uczniowie wrócą do szkół. 

Stosunki pomiędzy nauczycielami a władzami miasta są coraz bardziej napięte. Ma to związek z wcześniejszymi strajkami nauczycieli ubiegłej jesieni, 

a także ich oporem do powrócenia do zajęć. Chicago Public Schools (CPS) planuje stopniowe wznowienie nauki w klasach w systemie hybrydowym od 11 stycznia przyszłego roku.

Nauczyciele zastrzegają, że powrócą do nauczania stacjonarnego, kiedy CPS będzie w stanie wykazać, że potraktował ich obawy poważnie.

Władze odpowiadają, że propozycje, które są sprzeczne z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego i skracają czas nauczania dzieci, nie będą akceptowane. 

Urzędnicy od czerwca odbyły 43 spotkania z nauczycielami. Te żądania nauczycieli, są pierwszymi złożonymi w formie pisemnej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!