USA: eksperci medyczni spodziewają się wzrostu zakażeń po świątecznym weekendzie

Wiadomości USA

0
540
USA koronawirus
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pomimo ostrzeżeń ze strony CDC oraz lokalnych władz i przedstawicieli służby zdrowia Amerykanie nie zrezygnowali ze spotkań podczas świątecznego weekendu. Eksperci przygotowują się na potencjalny wzrost liczby zakażeń koronawirusem po czwartkowym Dniu Dziękczynienia.

W międzyczasie urzędnicy stanowi badają wybuch epidemii w domu opieki dla weteranów w Illinois, który zaraził prawie 200 osób w tym mieszkańców i personel i zabił 27 weteranów. Biuro gubernatora J.B. Pritzkera i stanowy Departament Spraw Weteranów próbują ustalić, co spowodowało wybuch epidemii w LaSalle Veterans Home, około 90 mil na południowy zachód od Chicago.

Departament zwrócił się o przeprowadzenie niezależnego dochodzenia. W placówce odbyło się już wirtualne przesłuchanie komisji Senatu w tej sprawie. Illinois zgłosiło wczoraj ponad 12 tys. nowych przypadków koronawirusa i 131 dodatkowych zgonów. Od początku pandemii w naszym stanie z powodu COVID-19 zginęło już prawie 12 tysięcy mieszkańców.

Stan nadal odnotowuje dużą liczbę hospitalizacji związanych z wirusem. W sumie 6032 pacjentów wymaga obecnie leczenia szpitalnego. 724 pacjentów oddycha przy pomocy respiratorów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!