Illinois: rosną wpływy z gier hazardowych

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Illinois stało się oficjalną stolicą zakładów bukmacherskich Środkowego Zachodu USA. We wrześniu, miłośnicy sportu w naszym stanie wydali na obstawianie zawodów sportowych ponad 285 milionów dolarów. Najwięcej, bo 105 milionów dolarów, wpłynęło do kasy BetRivers Sportsbook w Des Plaines. W sąsiadujących z Illinois stanach, obroty zakładów bukmacherskich w październiku wyniosły: w stanie Indiana 208 milionów, Iowa 82 miliony, a w Michigan 46 milionów dolarów.

Wśród wszystkich 20 stanów USA, które po decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w 2018 roku, umożliwiającej otwarcie zakładów bukmacherskich poza Nevadą, zalegalizowały obstawianie zawodów sportowych, najwyższe obroty w październiku odnotowano w New Jersey 803 miliony dolarów. 

W Illinois, najbardziej popularną formą korzystania z usług zakładów bukmacherskich były aplikacje telefoniczne – 92 procent. Do końca września najczęściej obstawiano mecze baseballa, a następnie footballu amerykańskiego. Do kasy Illinois w ramach pobieranego podatku, wpłynęło we wrześniu ponad milion dolarów.

Analitycy rynku gier hazardowych obliczają, że w ciągu najbliższych kilku lat, obroty w tej branży w Illinois osiągną poziom 5 miliardów dolarów rocznie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!