Chicago: apel pozostania w domu na Święto Dziękczynienia

Wiadomości Chicago

0
Thanksgiving Święto Dziękczynienia
Fot. realsimple.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem, władze apelują, aby na Święto Dziękczynienia pozostać w domach. Burmistrz Chicago Lori Lightfoot zaleca świętowanie w gronie najbliższej rodziny i odwołanie podróży, które nie są konieczne. 

Jeśli jednak musimy się przemieścić, czego spodziewać się podczas podróży? 

Przede wszystkim warto zaplanować podróż wcześniej, ponieważ samoloty, pociągi czy autokary kursują rzadziej i zabierają mniej pasażerów. We wszystkich środkach transportu należy przez cały czas mieć założone maski na twarz. Wyjątkiem jest czas, kiedy spożywamy posiłki. Te jednak też nie wyglądają tak, jak wcześniej. Na pokładzie samolotu czy pociągu dostaniemy jedynie szczelnie zapakowaną żywność i napoje. Jeśli nie dostosujemy się do zasad bezpieczeństwa panujących u danego przewoźnika, możemy zostać wyproszeni z pojazdu i otrzymać zakaz korzystania z jego usług w przyszłości. 

Lotniska i samoloty są systematycznie dezynfekowane, dla zachowania bezpieczeństwa odprawa na pokład odbywa się w małych grupach, a cyrkulacja powietrza i system filtrujący zmniejszają ryzyko roprzestrzeniania się wirusa. 

Zaleca się także, o ile to możliwe, wykonywanie jak najwięcej operacji przez internet lub w sposób, który nie wymaga bezpośredniego kontaktu. To np. zakup biletów online lub dokonywanie opłat bezgotówkowo. W jak największym stopniu unikajmy kontaktu z innymi osobami a także często myjmy i dezynfekujmy ręce oraz przedmioty osobiste. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!