W Chicago uczczono pamięć zmarłej Ruth Bader Ginsburg

0
660
Supreme Court of the United States
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Setki mieszkańców Chicago zebrało się w sobotę w nocy na Federal Plaza w cetrum miasta w celu uczczenia pamięci, zmarłej w piątek Ruth Bader Ginsburg. Miała 87 lat. Sędzia Sądu Najwyższego USA zmarła na raka trzustki. 

Wśród zebranych na Federal Plaza znalazła się burmistrz Chicago Lori Lightfoot. „Stoimy dzisiaj tutaj z ciężkim sercem z powodu śmierci Ruth Bader Ginsburg, ale powinniśmy z jej życia czerpać inspirację.” – powiedziała Lightfoot. Burmistrz Chicago nawiązała także do sprawy wyboru następcy Ginsburg w Sądzie Najwyższym USA oraz nawoływała zgromadzonych do czynnego udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. „ Siły ciemności i diabeł już pracują. Hipokryzja tych ludzi (w domyśle Republikanów) nie zna granic. Te wybory znaczą więcej niż kiedykolwiek przedtem i w imieniu Ruth musimy walczyć i musimy wygrać. Nie możemy pozwolić, aby oni nas podzielili.” – stwierdziła Lori Lightfoot.

Przed przemową burmistrz Chicago zaprezentowano archiwalne nagrania z wystąpieniami Ruth Bader Ginsburg. Następnie modlitwę odmówił rabin, a głos zabrała Robin Kelly reprezentantka Illinois w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem Prezydent USA Donald Trump, podczas wiecu wyborczego w Fayetteville w Karolinie Północnej zapewnił, że w przyszłym tygodniu ogłosi swoją decyzję o nominacji na sędziego sądu najwyższego i zapewnił, że będzie to kobieta.

Nominację Prezydenta Donalda Trumpa będzie musiał zatwierdzić Senat zwykłą większością głosów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!