USA: M. Pompeo odmówił uznania zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich

Wiadomości USA

0
662
Mike Pompeo
Fot. Screenshot video Mike Pompeo conference

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo obiecuje “płynne przejście do kolejnej administracji”. Powiedział przy tym, że Donald Trump pozostanie u władzy.

Mike Pompeo, zapytany podczas konferencji prasowej o kontakty ze sztabem Joe Bidena, odpowiedział, że “to będzie płynne przejście do drugiej administracji Donalda Trumpa”. Powiedział, że do czasu zaprzysiężenia kolejnego prezydenta, Departament Stanu będzie funkcjonował normalnie i będzie też pomyślnie współpracował z prezydentem, który obejmie władzę 20 stycznia.

Sekretarz stanu zapytany o to, czy Stany Zjednoczone mogą nadal wydawać oświadczenia wzywające do wolnych wyborów na całym świecie, odpowiedział, że to „śmieszne”. Podkreślił, że Departament bardzo dba o to, aby wybory na całym świecie były bezpieczne, wolne i uczciwe, a pracownicy Departamentu ryzykują życiem, aby tak się stało.

Światowi przywódcy, w tym prawie wszyscy sojusznicy Stanów Zjednoczonych, pogratulowali Joe Bidenowi, który osiągnął większość w kluczowych stanach, a także przewagę w ogólnokrajowym głosowaniu powszechnym.

Prezydent Donald Trump zarzuca sfałszowanie wyborów w niektórych stanach oraz wzywa do ponownego przeliczenia głosów i podjęcia działań prawnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!