USA: 2 tygodnie do wyborów – kampania prezydencka – Trump, Biden

0
852
Trump Biden

Aktualizacja 07:30 pm: zmiany w formule ostatniej debaty prezydenckiej

Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

❗️Zmiany w formule ostatniej debaty prezydenckiej! Komisja ds. debat prezydenckich zapowiedziała, że Donald Trump i Joe Biden będą mieć wyłączane mikrofony podczas wypowiedzi swojego przeciwnika. Może tym ruchem zaoszczędzimy sobie trochę chaosu jak podczas pierwszej debaty?

Za 2 tygodnie wybory

Już tylko 2 tygodnie pozostały do wyborów prezydenckich w USA. Sprawujący ten urząd Donald Trump odwiedził w niedzielę Kalifornię i Nevadę. W Carson City, Nevada przypomniał o szacunku jakim powinniśmy darzyć funkcjonariuszy strzegących południową granicę USA.

„Partia Joe Bidena kontynuuje ataki na świetnych funkcjonariuszy straży granicznej, którzy w większości są Amerykanami latynoskiego pochodzenia. Ich poczucie ogromnego patriotyzmu zasługuje na podziw, wdzięczność i respekt.” 

Donald Trump ostrzega przed Joe Bidenem

Donald Trump ostrzega przed wyborem Joe Bidena na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

„Te wybory to wybór pomiędzy super szybkim wyjściem z kryzysu Trumpa, który ma właśnie miejsce, a załamaniem gospodarki Bidena.”

Joe Biden na spotkaniu poruszał temat pandemii i ekonomii kraju

Kandydat na prezydenta USA z ramienia partii Demokratycznej Joe Biden wizytował w niedzielę Karolinę Północną. Po południu spotkał się min. z uczniami szkoły średniej Riverside High School w Durham. Podczas swojego wystąpienia poruszył tematy pandemii koronawirusa, sprawiedliwości społecznej oraz ekonomii kraju. Przypomniał o rosnącym bezrobociu.

„Bezrobocie rośnie. Tylko w minionym tygodniu milion 200 tysięcy osób złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Ludzie martwią się czy wystarczy im na zapłacenie raty pożyczki mieszkaniowej czy czynszu za wynajem lokalu. Ludzie zastanawiają się czy w tym trudnym czasie zostanie im zabrane ubezpieczenie zdrowotne i czy wysłać dzieci do szkoły czy też nie. Ludzie widzą osoby na szczytach, którym powodzi się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej i resztę społeczeństwa, która zastanawia się kto nam pomoże. To jest właśnie spuścizna prezydentury Donalda Trumpa.”  

Wiec Donalda Trumpa w Wisconsin

Podczas weekendu Donald Trump był również na wiecu w Wisconsin, było tam Polskie Radio 1030 Chicago.

Debata w czwartek

Ostatnia z zaplanowanych debat prezydenckich już w najbliższy czwartek w Nashville, Tennessee.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!