60. pakiet pomocy wojskowej USA dla Ukrainy

0
USA Ukraina
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone ogłosiły kolejny znaczący pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości ponad 2 miliardów 300 milionów dolarów. Obejmuje on między innymi dodatkową aminuję, broń przeciwpancerną oraz duże ilości pocisków do systemów PATRIOT i NASAMS.

To już 60 transza amerykańskiej pomocy militarnej dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji. Obejmuje ona sprzęt i amunicję z obecnych zasobów Pentagonu o wartości 150 milionów dolarów. Amerykanie przekażą ukraińskim wojskom pociski do systemów obrony powietrznej HAWK, amunicję do systemów HIMARS, pociski artyleryjskie kalibtu 155 i 105 milimetrów oraz systemy przeciwpancerne Javelin i AT-4.

„Prezydent Biden postawił sprawę jasno: będziemy wspierać Ukrainę do czasu odparcia rosyjskiej agresji” – mówiła podczas briefingu w Białym Domu rzeczniczka prezydenta Joe Bidena, Karine Jean-Pierre. Poza sprzętem i amunicją z magazynów Pentagonu, które dotrą na Ukrainę w najbliższych tygodniach, Biały Dom ogłosił także zamówienie w amerykańskich firmach zbrojeniowych dużej ilości pocisków przechwytujących dla przekazanych Ukrainie systemów PATRIOT oraz NASAMS. Wartość zamówienia to 2 miliardy 200 milionów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!