Illinois: gubernator Pritzker o wsparciu dla kandydatury J.Bidena

2
Fot. Facebook: JB Pritzker
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W wywiadzie telewizyjnym we wtorek wieczorem gubernator naszego stanu J.B. Pritzker poinformował, że chciałby “usłyszeć więcej” od Joe Bidena.

“Myślę, że ważne jest, aby prezydent rozmawiał nie tylko z liderami Partii Demokratycznej, ale ogólnie z całym narodem. Dlatego chciałbym usłyszeć od niego więcej i myślę, że zamierza robić to częściej” – powiedział Pritzker.

Pritzker potwierdził, że demokratyczni gubernatorzy spotykają się z prezydentem Bidenem w środę w sprawie jego kampanii reelekcyjnej.

Pritzker wyjaśnił, że nadal wspiera Bidena w jego staraniach o reelekcję.

“Myślę, że w Partii Demokratycznej toczy się zdrowa dyskusja. Nie jesteśmy kultem, jak republikanie MAGA. Tolerujemy odmienne zdanie i uważamy, że taka rozmowa jest dobra dla demokracji” – powiedział Pritzker. “Moje słowo jest moim zobowiązaniem. Dotrzymuję swoich zobowiązań. Joe Biden będzie naszym kandydatem, chyba że sam zdecyduje inaczej”.

Pritzker pochwalił Bidena za to, co uważa za jego wpływ na Illinois.

“Był wspaniały dla mojego stanu. Pamiętajmy, że uratował nas przed “powstaniem”, a następnie naszą gospodarkę, która mogła się załamać, i oczywiście przed kryzysem zdrowotnym, gdzie życie straciło tak wielu ludzi pod rządami Donalda Trumpa” – powiedział Pritzker

“Zrobił wiele, aby ożywić amerykańską produkcję, a w moim stanie widzieliśmy miejsca pracy i firmy wracające do Stanów Zjednoczonych i Illinois”.

Jednak zapytany, czy zgadza się z sondażami, które wskazują, że wyborcy wolą kandydata innego niż Biden, Pritzker odniósł się do swojego życzenia, aby prezydent był bardziej komunikatywny.

“Cóż, myślę, że właśnie dlatego prezydent Biden musi się bardziej komunikować. Nie słyszeliśmy od niego zbyt wiele od czasu debaty i dlatego sondaże wyglądają tak, jak wyglądają. Myślę, że kiedy wychodzisz z kiepskiej debaty, musisz przypomnieć ludziom, dlaczego jesteś właściwym człowiekiem na tym miejscu” – powiedział Pritzker.

“Nie słyszałem, aby którykolwiek z gubernatorów wyraził zdanie, że nie jest on właściwym wyborem. Po prostu myślę, że są pytania, które pojawiły się podczas tej debaty i mam nadzieję, że to tylko jednorazowa sytuacja, którą prezydent może naprawić, informując wszystkich, po raz kolejny, o wszystkich rzeczach, które zrobił dla pracujących rodzin w całej Ameryce” – powiedział Pritzker.

Chicago ma być gospodarzem Narodowej Konwencji Demokratów w dniach 19-22 sierpnia, to wtedy Biden ma zostać oficjalnie nominowany na kandydata partii w listopadowych wyborach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. J.B. Pritzker to numer jeden kandydat “demokratów” na prezydenta po ew. rezygnacji Bidena. Zasługuje na to stanowisko w 100% i większość jego działań i wypowiedzi to potwierdza. Ostatecznie jeszcze nie zrujnował stanu iL w takim stopniu jak Newsom Stan Kalifornia, ale jest blisko. Jest znacznie młodszy od Bidena i posiada sylwetkę która daje mu przewagę nad innymi kandydatami i to przemawia na jego korzyść. W IL “demokraci” mają absolutną władzę i to będzie jego największym atutem podczas ew. “open convention” w Chicago w sierpniu. Zapewne obieca, że dokona tego samego w całej Ameryce po ew. wyborze na prezydenta. Jedynie M.Obama może mu w tym przeszkodzić, ale chyba nie będzie z nią rywalizował.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!