Polska: politycy o sytuacji w małopolskim sejmiku

0
Fot. malopolska.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sytuacja patowa w małopolskim Sejmu komentowana w Sejmie. Wczoraj po raz piąty nie udało się wybrać marszałka, mimo że Prawo i Sprawiedliwość ma w nim większość. Ani poseł Łukasz Kmita ani Piotr Ćwik nie uzyskali odpowiedniej liczby głosów.

Posłowie rządzącej koalicji mówią o otwartym lekceważeniu przez lokalnych działaczy woli prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Marcin Bosacki z Koalicji Obywatelskiej przypomina, że od czasu kiedy z Prawa i Sprawiedliwości wyodrębniła się Solidarna Polska oraz partia Polska Jest Najważniejsza takiej sytuacji nie było.

Zdaniem szefa klubu Polski 2050 Mirosława Suchonia, bunt małopolskich działaczy PiS-u może oznaczać, że Jarosław Kaczyński traci wpływy w swojej partii. Polityk nie sądzi, aby marszałkiem województwa małopolskiego został nominat Prawa i Sprawiedliwości. 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Jabłoński przyznaje, że sytuacja w Małopolsce nie jest dobra. Jak mówi, kilka osób, kierując się własnymi interesami, blokuje powstanie stabilnego zarządu województwa. Polityk liczy, że ostatecznie buntownicy zmienią zdanie.

W 39-osobowym sejmiku małopolskim Prawo i Sprawiedliwość ma 21 radnych. Jeśli do 9 lipca nie uda się wybrać marszałka i zarządu województwa, małopolski sejmik zostanie rozwiązany i ogłoszone będą przedterminowe wybory.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!