Amerykański sąd nakazał likwidację majątku osobistego Alexa Jonesa

0
Fot. axios.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański sąd nakazał likwidację majątku osobistego Alexa Jonesa, właściciela Infowars – portalu, który wielokrotnie poddawał w wątpliwość fakt, że w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut w grudniu 2012 roku doszło do strzelaniny. W ataku zginęło 20 małych dzieci i sześcioro pracowników szkoły. 

Najnowszy wyrok otwiera drogę do potencjalnych wypłat dla rodzin ofiar, które po transmisjach na portalu były nękane w Internecie i osobiście przez widzów Infowars. Rodziny złożyły pozwy o zniesławienie w Connecticut i Teksasie, a ich zwycięstwa przed sądem doprowadziły do ​​ogłoszenia bankructwa między innymi Free Speech Systems – firmy, która jest właścicielem Infowars. Krewni ofiar wygrali łącznie półtora miliarda dolarów. 

Ostatnia rozprawa dotyczyła tego, czy te sprawy będą rozpatrywane na podstawie amerykańskiego prawa upadłościowego, która pozwala na prostą likwidację zamiast bardziej skomplikowanej restrukturyzacji finansowej. Są przychylił się do pierwszej opcji. Teraz powodowie w sprawach o zniesławienie będą mogli dochodzić należnych im odszkodowań przed sądami państwowymi lub w drodze dalszych postępowań upadłościowych. Jeden z prawników rodzin powiedział, że szybko zabiorą się za odzyskanie odszkodowania. 

Likwidacja wymusi sprzedaż majątku Alexa Jonesa – w tym wartego kilka milionów dolarów rancza, innych nieruchomości, samochodów, łodzi i broni. Według najnowszych informacji mężczyzna posiada majątek osobisty o wartości około ośmiu i pół miliona dolarów. 
Po ataku na szkołę podstawową Sandy Hook Alex Jones i goście jego programów wielokrotnie poddawali w wątpliwość fakt, czy masakra rzeczywiście miała miejsce, tworząc teorie spiskowe dotyczące tego, że morderstwa zostały sfałszowane albo zostały przeprowadzone przez służby.

W niedawnych transmisjach na swoich kontach w mediach społecznościowych właściciel Infowars krytykował amerykański wymiar sprawiedliwości i twierdził, że rząd planuje go uciszyć. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!