USA: D. Trump obiecuje obniżkę podatków

0
Fot. usatoday.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Donald Trump obiecuje obniżkę podatków, jeśli zostanie wybrany na prezydenta. Były prezydent Stanów Zjednoczonych, który obchodził wczoraj 78. urodziny, wezwał na wiecu na Florydzie do obniżenia podatku od osób prawnych. Obiecał też obniżki podatków dla klasy średniej, nie podał jednak szczegółów. Wcześniej w tym tygodniu na prywatnym spotkaniu z politykami omawiał pomysł wprowadzenia “polityki taryfowej”, która ostatecznie umożliwiłaby USA pozbycie się podatku dochodowego.

Gdy Trump był prezydentem w latach 2017-2022, obniżył podatek od osób prawnych z 35 do 21 procent. “Chcę, żeby to było na stałe i będę obniżał podatki jeszcze bardziej” – powiedział polityk w piątek na Florydzie. Dodał, że szczególnie zależy mu na obniżeniu podatków ludziom o średnich dochodach. 

Donald Trump ostrzegł też przed możliwymi atakami terrorystycznymi w Stanach Zjednoczonych. Trump zwrócił uwagę na niedawne aresztowania ośmiu osób z Tadżykistanu w Nowym Jorku, Los Angeles i Filadelfii, które według osoby zaznajomionej ze śledztwem miały podejrzewane powiązania z ekstremistyczną grupą ISIS.

Trump, który z twardego stanowiska w sprawie imigracji uczynił centralny element swojej administracji i obiecał szeroko zakrojoną akcje przeciw nielegalnej imigracji, jeśli zostanie wybrany na urząd, ponownie potępił wysiłki Bidena mające na celu ograniczenie napływu migrantów nielegalnie przekraczających granicę USA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!