USA: rząd sięga po rezerwy w celu ograniczenia cen benzyny

1
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Administracja Bidena poinformowała we wtorek, że uwolni 1 milion baryłek benzyny z rezerwy na północnym wschodzie kraju, aby obniżyć ceny na stacjach benzynowych.

„Administracja Biden-Harris koncentruje się na obniżeniu cen na stacjach benzynowych dla amerykańskich rodzin, zwłaszcza gdy kierowcy wyruszą na wakacje” – powiedziała w oświadczeniu sekretarz ds. energii Jennifer M. Granholm. „Poprzez strategiczne uwolnienie tej rezerwy między Dniem Pamięci a 4 lipca, zapewniamy wystarczającą podaż dla trzech stanów i północnego wschodu w czasie, gdy ciężko pracujący Amerykanie najbardziej jej potrzebują”.

Benzyna będzie sprzedawana w ilościach po 100 tys. baryłek, aby zachęcić sprzedawców detalicznych i operatorów terminali do składania konkurencyjnych ofert. Wybrani oferenci otrzymają przydziały do 30 czerwca 2024 r., co zapewni wystarczającą podaż przed świętem przypadającym 4 lipca.

Inicjatywa ta wpisuje się w szerszą strategię mającą na celu efektywne zarządzanie zasobami ropy naftowej w kraju i zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego. Wprowadzając na rynek komercyjny prawie 1 milion baryłek benzyny, Departament Energii ma nadzieję ustabilizować ceny i zapewnić ulgę konsumentom.

Departament Energii utworzył w 2014 r. Północno-Wschodnią Rezerwę Dostaw Benzyny (NGSR) – pierwszą federalną, regionalną rezerwę rafinowanych produktów naftowych zawierającą benzynę. Stało się to po huraganie Sandy w 2012 roku. NGSR posiada milion baryłek benzyny, w tym 700 tys. baryłek w rejonie portu w Nowym Jorku, 200 tys. baryłek w rejonie Bostonu i 100 tys. baryłek w South Portland w stanie Maine.

Według AAA, galon zwykłej benzyny kosztuje średnio około 3,60 USD w całym kraju, co oznacza spadek z 3,67 USD w kwietniu, ale wzrost o 6 centów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Niektóre stany borykają się z wyraźnie wyższymi cenami, a kierowcy w Kalifornii płacą 5,19 USD za galon, w porównaniu do 3,06 USD w Mississippi, podczas gdy koszty paliwa pozostają niestabilne w innych częściach USA.

Inflacja pozostaje głównym problemem dla Amerykanów, a także problemem na szlaku kampanii wyborczej przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Według ostatniego sondażu Gallupa, 41% Amerykanów wskazało inflację lub wysokie koszty życia jako najbardziej palący problem finansowy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Bujda na resorach. To wszystko wpisuje się w kampanię wyborczą Bidena, który chce poprawić swoje tragiczne sondaże. Podobny cel mają umorzenia pożyczek studenckich. Biden wykorzystuje miliardy podatników na swoją kampanię wyborczą. Jest to zwyczajne złodziejstwo. Biden i jego klika mają gdzieś warunki życia Amerykanów. Najważniejsza jest ich absolutna władza. Potrzebują do tego współczesnych niewolników (nielegalnych imigrantów). Coraz większą ilość Amerykanów można także zakwalifikować jako wspólczesnych niewolników elit dążących do ustroju totalitarnego w USA w stylu komuno-faszystowskim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!