Prezydent Kenii w Białym Domu

0
Fot. Spectrum News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone nadały Kenii status głównego sojusznika spoza NATO. Prezydent Joe Biden ogłosi tę podczas oficjalnej wizyty państwowej prezydenta Kenii Williama Ruto w Białym Domu. To szósta wizyta tej rangi od początku prezydentury Bidena. 

Hymny państwowe, salwy armatnie, orkiestry reprezentacyjne i kompanie honorowe. Tak został powitany w Białym Domu prezydent Kenii William Ruto. To pierwsza wizyta państwowa w USA przywódcy afrykańskiego kraju od 2008 roku. „Jesteśmy silniejsi a świat jest bezpieczniejszy, gdy Kenia i Stany Zjednoczone współpracują ze sobą” – powiedział Joe Biden witając Ruto. Główne tematy rozmów prezydentów USA i Kenii to bezpieczeństwo regionalne, współpraca gospodarcza i obronna. Kenia stanie się 18 krajem, któremu Stany Zjednoczone nadadzą status głównego partnera strategicznego spoza NATO. 

Podczas wizyty w Białym Domu obaj prezydenci spotkają się w Gabinecie Owalnym i wystąpią na wspólnej konferencji prasowej. Odbędą się też rozmowy delegacji obu krajów. Wizytę zakończy uroczysta kolacja państwowa, która należy do najważniejszych wydarzeń towarzysko-politycznych w Waszyngtonie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!