USA: w sobotę głosowanie w sprawie pomocy dla Ukrainy

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Mimo oporu części republikanów marszałek amerykańskiej Izby Reprezentantów podda pod głosowanie pakiet pomocy dla Ukrainy. Mike Johnson zapowiedział, że głosowanie odbędzie się w sobotę. 

W poniedziałek Mike Johnson zapowiedział, że zamiast jednego pakietu wsparcia sojuszników USA zaproponowanego przez prezydenta Bidena, podda pod głosowanie trzy osobne ustawy o wsparciu Ukrainy, Izraela i Tajwanu. Czwarta ustawa ma zawierać postulaty części republikanów, takie jak zajęcie zamrożonych aktywów Rosji. Plan marszałka Izby reprezentantów wywołał jednak sprzeciw w jego własnej partii. Reprezentująca ruchu MAGA Marjorie Taylor Greene zagroziła złożeniem wniosku o odwołanie Johnsona. „Nie zamierzam rezygnować. To absurd, że ktoś chce złożyć wniosek o odwołanie mnie za to, że wykonujemy swoje obowiązki” – odpowiedział Johnson. 

Wobec niewielkiej przewagi republikanów w Izbie Reprezentantów i sprzeciwu części członków jego własnej partii, Mike Johnson będzie potrzebował głosów demokratów do uchwalenia pakietu pomocy Ukrainie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!