Polska: Trzecia Droga idzie razem do eurowyborów

2
Fot. Facebook: Polska 2050
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Po raz trzeci Trzecia Droga idzie razem do wyborów. Liderzy Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformowali, że wspólnie startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partie mają wystawić wspólne listy we wszystkich okręgach, znajdzie się na nich 130 kandydatek i kandydatów.

Szymon Hołownia mówił, że dotychczasowa współpraca obu partii układa się wzorowo. Lider Polski 2050 liczy, że Trzecia Droga uzyska podobny, czternastoprocentowy wynik, jak w wyborach parlamentarnych. “Chcielibyśmy wprowadzić do Parlamentu Europejskiego ośmiu-dziesięciu europarlamentarzystów” – powiedział.

Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że Trzecia Droga udowodniła w wyborach samorządowych, iż ma stabilne poparcie. Podkreślił, że PSL i Polska 2050 są filarem koalicji rządowej. Przekonywał też, że ten głos będzie jeszcze silniejszy, gdy Trzecia Droga uzyska dwucyfrowy wynik w eurowyborach. Zapowiedział, że partie będą wystawiać na listach posłów, senatorów i członków rządu, żeby silnymi nazwiskami zmobilizować wyborców.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w różnych państwach członkowskich między 6 a 9 czerwca. Polacy pójdą do urn 9. Będziemy wybierali pięćdziesięciu trzech eurodeputowanych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Witam. Mam pytanie. Poszukuje ludzi w chicago ktorzy wspieraja Trzecia Droge. Polska2050 . Czy moze macie jakis kontakt do tych ludzi?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!