Nowy Jork: trwa proces byłego prezydenta Donalda Trumpa

0
Fot. CNBC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Nowym Jorku trwa historyczny proces byłego prezydenta Donalda Trumpa. Biznesmen oskarżany jest o fałszowanie dokumentów finansowych w związku ze sprawą pieniędzy za milczenie, które miał rzekomo przekazać aktorce filmów dla dorosłych Stormy Daniels. Donald Trump jest pierwszym byłym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych, który stanął przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości pod zarzutem karnym.

Prokurator okręgowy na Manhattanie oskarżył Donalda Trumpa w ubiegłym roku o 34 przestępstwa związane z fałszowaniem dokumentacji biznesowej. Nie przyznał się on do winy i zaprzeczył całej sprawie.

Donald Trump podkreślił, że wszystko jest tradycyjnym “polowaniem na czarownice i politycznym spektaklem”.

“Takiego czegoś nigdy nie było. Każdy prawnik powiedział, że ta sprawa to nonsens i nigdy nie powinna była zostać założona. To atak na Amerykę i dlatego jestem bardzo dumny, że tu jestem. To atak na nasz kraj, a ten kraj upada zarządzany przez niekompetentnych, wścibskich ludzi zamieszanych w tę sprawę. To po prostu atak na politycznego przeciwnika. Jestem zaszczycony, że mogę tutaj być” – mówił.

Trwa wybór ławy przysięgłych. Będzie to grupa złożona z 12 nowojorczyków i sześciu zastępców. Kandydaci zostaną zweryfikowani za pomocą pytań, które mogą sygnalizować poglądy polityczne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!