Minister finansów USA: Waszyngton nie zaakceptuje chińskiej nadprodukcji przemysłowej

2
Fot. The National
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone nie zaakceptują chińskiej nadprodukcji przemysłowej – poinformowała minister finansów USA Janet Yellen po wizycie w Pekinie. Szefowa resortu finansów i inni urzędnicy administracji USA wyrazili zaniepokojenie z powodu dużych ilości chińskich pojazdów elektrycznych, paneli słonecznych, półprzewodników i innych urządzeń, eksportowanych w niskich cenach na światowe rynki.

Janet Yellen podkreśliła, że zdolności produkcyjne Chin znacznie przekraczają popyt tego kraju na tego typu produkty. “Tani chiński eksport zagraża miejscom pracy w USA i innych krajach” – dodała amerykańska minister. 

“Już znamy tę historię. Ponad dekadę temu ogromne wsparcie chińskiego rządu doprowadziło do obniżenia kosztów chińskiej stali, a ta zalała globalny rynek i zdziesiątkowała przemysł na całym świecie, również w Stanach Zjednoczonych” – tłumaczyła Janet Yellen.

Urzędnicy administracji skarbu państwa przekazali, że podczas rozmów z premierem Chin Li Qianem w Pekinie Janet Yellen nie wspominała o wprowadzeniu opłat celnych ani o innych środkach mających ograniczyć import z Chin. 

Amerykańska minister finansów spotkała się w Pekinie również z ministrem finansów Lan Foanem, a także z szefem chińskiego banku centralnego Panem Gongshengiem. 

Wzcześniej Li Qiang ocenił, że w czasie wizyty Janet Yellen został osiągnięty “konstruktywny postęp”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

 1. Wypowiedź pani Yellen to typowy głos dla niekompetentnej administracji Bidena. Chiny zrobią to co będzie dla nich korzystne i pomoże im uzyskać przewagę nad USA i innymi krajami. Amerykański rynek od lat zalewany jest chińskim złomem i dotyczy to też urządzeń do “zielonej” energii. “Zielona” energia jest dla naiwnych i bezmyślnych ludzi w USA i w Europie, ale Chiny w kosmicznym tempie budują kopalnie węgla i energetykę węglową. Wiedzą, że obecnie nie ma innych możliwości dla bezpieczeństwa energetycznego (poza energią jądrową). Narkotyki produkowane w Chinach i z inicjatywy chińskiej poza granicami są dostarczane do USA od kilkudziesięciu lat, a obecnie fentanyl uśmierca 100000 Amerynów każdego roku. Jest to wojna przeciw USA bez udziału sił zbrojnych i Ameryka ją przegrywa. “Elity” amerykańskie to wiedzą ale milczą. Zapewne nie chcą być pozbawione osobistych korzyści. John Kerry jako senator był tym zainteresowany, ale jako sekratarz stanu w administracji Obamy nie poruszał tego tematu. Biden otwierając południową granicę umożliwia nielimitowany przepływ narkotyków do USA. Można zadać pytanie w czyim interesie działa obecna administracja?

 2. ->
  Ale ponoć nadejdzie Zbawiciel Trump…
  ->
  Tu ukłon do podłogi …
  ->
  On tylko POMYŚLI
  ->
  i już wszystkim w Ameryce sie polepszy…
  (albo popieprzy…)…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!