USA ograniczają handel z 42 chińskimi firmami z powodu wspierania rosyjskiej armii

0
Fot. CNBC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone nakładają kolejne sankcje na chińskie firmy, które wspierają rosyjską armię. Departament Handlu USA dodał do rządowej listy kontroli eksportu 42 chińskie przedsiębiorstwa.

Firmy te miały dostarczać do Rosji układy scalone pochodzące z USA. Rosyjska armia miała wykorzystywać ten sprzęt w systemach precyzyjnego naprowadzania w rakietach i dronach wystrzeliwanych przeciwko celom cywilnym na Ukrainie.

Chiny nazwały działania USA „przymusem gospodarczym i zastraszaniem”. Władze w Pekinie uznały działania Stanów Zjednoczonych za bezzasadne i wezwały Amerykanów, aby przestali tłamsić chińskie firmy.

Na listę kontroli eksportu dodano także kolejnych siedem podmiotów z Finlandii, Niemiec, Indii, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Wielkiej Brytanii.

Firmy są wpisywane na tę listę, jeśli Waszyngton uzna je za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego lub polityki zagranicznej USA. Amerykańskie przedsiębiorstwa muszą uzyskać specjalne licencje, aby móc wysyłać swoje towary do podmiotów znajdujących się na liście.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!